Servis pro studenty

×××

VÝUKOVÝ PORTÁL

Do výukového portálu (moodle.upmedia.cz) jsou umísťovány prezentace či struktury přednášek, sylaby, handouty, různé studijní materiály, podklady a informace, budou v něm zadávány úkoly na semináře a probíhat komunikace ohledně výuky.

Žádáme proto všechny studenty KŽ, aby se na začátku I. ročníku (jak bakalářského studia oboru žurnalistika, tak magisterského studia oborů kulturální studia, mediální studia a komunikační studia /pokud účet již nemají z předchozího studia/) ve vlastním zájmu do portálu zaregistrovali.

Uživatelské jméno zadávejte ve formě „jmeno.prijmeni“ (bez diakritiky) – jinak zaregistrovaní uživatelé budou ze systému vyřazeni!

Po vyplnění požadovaných údajů Vám na zadanou adresu dorazí aktivační e-mail. Klikněte v něm na příslušný údaj, čímž dokončíte registraci.

Na úvodní stránce se Vám objeví seznam kursů – z něj vyberte ty kursy, do kterých jste zapsaní ve STAGu (ne jiné!) a zapište se do nich.

Pokud zápis vyžaduje heslo (klíč), kontaktujte příslušného vyučujícího, resp. vyčkejte na seminář, kde Vám ho vyučující sdělí, stejně jako další informace o způsobu a rozsahu zapojení virtuální třídy do výuky.

×××

(PREZENTAČNÍ) ZPRAVODAJSKO-PUBLICISTICKÝ PORTÁL

Zpravodajsko-publicistický portál PRES.UPmedia.cz je určen pro prezentaci studentských výstupů z praktických kursů. Tento podrobný manuál vám pomůže s publikováním vašich výstupů.

V manuálu je detailně popsát postup registrace i vkládání příspěvků (textů, fotografii, audio a video souborů). Za pečlivé zpracování manuálu patří velký dík Petru Benešovi, který stojí i za současnou podobou portálu.

Po úspěšné registraci se budou Vaše příspěvky shromažďovat ve Vašem profilu, který bude mít adresu ve tvaru http://pres.upmedia.cz/jmeno.prijmeni a můžete ho pak tedy využívat jako vizitku/portfolio své tvorby (např. v „podpisu“ v mailech, při hledání brigády/zaměstnání v médiích apod.).

Tvorbu z praktik a workshopů (psané / foto / rozhlasové / televizní tvorby) a žurnalistických specializací (kulturní / politická / sportovní / ekonomická) vkládejte (viz manuál) do příslušných sekcí/rubrik (tedy Zprávy/Publicistika, UP Foto, Rádio UP, UP TV, resp. tematických kategorií Kultura, Politika a společnost, Sport, Ekonomika).

V případě problémů či dotazů kontaktujte Věrku Bartalosovou, hlavní administrátorku a šéfredaktorku portálu.

Tento portál je VÁŠ, studentů…

Comments are closed.