POZVÁNKA: Obraz versus fanouškovská kultura

Srdečně zveme všechny zájemce na další večer s cyklu Fresh Eye, tentokrát na téma Obraz versus fanouškovská kultura, který bude hostovat přímo u nás na katedře, a to ve středu 15. 11. od 19:00 hodin v uč. 2.08.

Fanouškovství představuje celosvětový fenomén, který není cizí ani československému prostředí. Fanouškovské skupiny patří bezpochyby mezi jedny z nejaktivnějších příkladů publik v historii zkoumání příjemců mediálních sdělení a vážou se k nim mnohé zajímavé otázky týkající se jejich aktivity, aktivismu i emancipace. Jeden z nejviditelnějších projevů bohatého spektra fanouškovské kreativity reprezentují obrazové materiály reagující na oficiální mediální tvorbu. Tyto projevy mohou nabývat různé podoby od kreseb a grafik přes koláže a gify až po videa.

Téma vizuálních projevů fanouškovské identity a fanouškovských tužeb stojí v centru listopadového večera Fresh Eye. Pozvání přijaly odbornice zabývající se televizními, mediálními a filmovými studii, stejně tak jako fanouškovstvím, které se stalo v posledních letech nedílnou součástí výše zmíněných oborů. Eva Chlumská promluví o pozici tvůrců a tvůrkyň obrazové fanouškovské tvorby v rámci jednotlivých fandomů, a to například i z pohledu dvou střetávajících se ekonomik (kulturní a finanční). Druhá mluvčí, Jana Jedličková, blíže představí spojitost fandomu se zobrazováním nostalgie v kultovních televizních obsazích. Třetí vystupující Klára Feikusová se v závěru programu zaměří na prvky němého filmu ve fanouškovských videích. V roli dramaturgyně a moderátorky večera se představí Iveta Jansová.

Aktuality a podrobnosti viz FB událost.

Comments are closed.